INOFEST 2023

26.09.2023 do 27.09.2023 | Prešov, Slovensko<

Dobrý deň,

 

radi by sme vás pozvali na INOFEST 2023, štvrtý ročník inovačného festivalu, ktorý v termíne 26.-27.9.2023 organizuje priemyselno-inovačné združenie INOVATO v spolupráci s partnermi. Aktuálny ročník prinášajú organizátori prvýkrát na východné Slovensko – do Prešova s ambíciou prepojiť lokálnych aktérov, priniesť inšpiráciu, podporiť networking a prispieť k rozvoju regionálneho inovačného ekosystému.

Viac o konferencii: https://www.inofest.sk/

INOFEST je miestom, kde sa stretávajú experti z rôznych sfér - z firiem, štátnej a samosprávy, neziskových organizácií, študenti aj verejnosť. Tento festival dáva priestor diskusiám o inováciách, trendoch v inováciách, vede, výskume, biznise a spoločnosti. Je to príležitosť pre prezentáciu firiem, nadväzovanie nových kontaktov, hľadanie príležitostí pre spoločnú spoluprácu. 

 

Program 26. September 2023

Začiatok podujatia je venovaný keynote prezentáciám, v ktorých nám experti ako Ján Košturiak, Artur Geworkyan, Daniel Hevier, Peter Ballon, Filip Kasnár a ďalší priblížia výzvy, pred ktorými dnes stojíme. Základnými témami budú stratégie, financovanie, kreativita, udržateľnosť, dôležitosť ochrany dát a kybernetická bezpečnosti. 

 V panelovej diskusii otvoríme dvere pre tých, ktorí sú často mimo zorného uhla. Zástupcovia tretieho sektora budú diskutovať Aké inovácie potrebujú ľudia, ktorí sú „iní“ a chcú byť integrovaní do spoločnosti? 

V rámci paralelných workshopov budú odborníci diskutovať s účastníkmi na témy, ako podporiť mladých ľudí, aby sa podieľali na rozvoji regiónov a ako vytvoriť funkčný inovačný ekosystém. Ale, aj možnosťami podpory a financovania inovatívnych projektov pre firmy a výskumníkov. Vymieňať si skúsenosti a hľadať riešenia budú zástupcovia súkromného, akademického a verejného sektora. 

Prvý konferenčný deň uzavrie kultúrny program, tradičné odovzdávanie ceny INOVATO AWARDS - INOVÁTOR ROKA a benefičná dražba umeleckého diela. 

 

Program 27. September 2023

Druhý deň festivalu je venovaný odborným technologických témam ako umelá inteligencia, robotika, automatizácia, bezpečnosti, modulárna robotika, vesmírne aplikácie. Keynote prezentácie expertov z popredných spoločností ako Xoliution, Amelia Slovakia, DXT Technology, Anasoft, Kraftstrom, spinbotics alebo M2M Solutions rozšíria obzory, ukážu nové výzvy a možnosti vývoja a smerovania pokročilých technológií. 

Súčasťou ponuky podujatia je aj možnosť návštevy inovatívnych partnerských firiem ECO PACK, SEAK a ProTech Service.

 

Okrem výnimočných myšlienok a inšpirácie Vás čaká príjemné prostredie, chutné jedlo a skvelá atmosféra. Tešíme sa na stretnutie s Vami.