Minulý týždeň sa konal Národný deň SME Instrument 2018

10.10.2018

2. októbra 2018 sa na CVTI SR konal Národný deň SME Instrument 2018, ktorý predstavil schému a podporné mechanizmy na Slovensku.

Celé fungovanie schémy SME Instrument podrobne opísal expert BIC Bratislava a zároveň Národný kontaktný bod programu Horizont 2020 pre inovácie malých a stredných podnikov a prístup k rizikovému financovaniu, Ivan Filus. Diskutovali sa tiež témy ako podpora OP VaI pre dobre hodnotené, no nefinancované projekty SME Instrument v podaní Edmunda škorvagu z MH SR, a bezplatné odborné projektové poradenstvo na prípravu projektov SME Instrument, ktoré predstavil Miroslav Poláček zo Slovak Business Agency.

V skvelej panelovej diskusii sa následne stretli 2 úspešné firmy - SAFTRA Photonics (doposiaľ jediná firma na Slovensku, ktorá získala SME Instrument vo fáze 2) a spoločnosť PEWAS (úspešne prešli fázou 1 a sú držiteľ ocenenia Seal of Excellence z fázy 2). Svojou prítomnosťou nás potešila aj externá hodnotiteľka projektov Kveta Papanová, konateľka EFA Slovakia a člen panelu expertov pre pohovory s firmami pán Jan Petr Nekovář, ideamaker UP21.

Viac informácií a video záznam z podujatia nájdete na InnoNews.blog: https://bit.ly/2RHggpw

Galéria z podujatia: