Detailingové štúdio našlo partnerov vo Veľkej Británii vďaka pomoci expertov EEN

08.12.2023
Slovenská spoločnosť RDM Garáž s.r.o. je detailingové štúdio zamerané na starostlivosť o autá a poskytovanie služieb s kvalitnou autokozmetikou, ktorá zabezpečuje najvyššiu kvalitu údržby vozidla, ako aj ochranu pred ďalším znečistením či poškodením. Pre dosiahnutie čo najlepšej kvality starostlivosti o vozidlá, spoločnosť hľadala výrobcu alebo dodávateľa, ktorý dokáže poskytnúť tie najlepšie produkty na trhu.

RDM Garáž s.r.o. mala v pláne distribuovať produkty autokozmetiky priamo od výrobcu. Ohľadom tejto potreby oslovili expertov EEN z Business & Innovation Center Bratislava (na základe predchádzajúcej spolupráce pri príprave Partnerského profilu v databáze kooperačných profilov) aj so špecifikáciou obchodného partnera.

Spoločnosť BIC Bratislava poskytla intenzívnu podporu pri hľadaní nového potenciálneho dodávateľa autokozmetiky. V spolupráci s predstaviteľmi firmy RDM Garáž spoločne stanovli presné kritériá, ktoré by mal dodávateľ, resp. priamo výrobca autokozmetiky spĺňať. 

Experti EEN našli niekoľko potenciálnych výrobcov produktov autokozmetiky, jeden z nich bol zo Spojeného kráľovstva. Následne RDM Garáž oslovila britskú spoločnosť z Belfastu, ktorá vyrába okrem iného tiež produkty zamerané na starostlivosť o autá. 

Obe spoločnosti komunikovali niekoľko mesiacov, viedli rokovania ohľadom identifikácie správnych produktov, cien a objemu prvej objednávky. Výsledkom týchto rokovaní je dodávka autokozmetiky britskej spoločnosti priamo slovenskej firme na mieru, podľa ich špecifík. RDM Garáž s.r.o. je teraz distribútorom produktov britského výrobcu na Slovensku (doteraz jediným). Firmy sú stále v kontakte a plánujú dlhodobú spoluprácu.